Zmiana na szczycie firmy REMIRA Group

Przekazanie pałeczki w grupie REMIRA: Grupa specjalizująca się w rozwiązaniach dla łańcucha dostaw powołała Stephana Unsera na nowego dyrektora generalnego. Poprzedni wspólnik zarazem główny szef, Thomas Sindermann, opuszcza firmę po jedenastu latach. Będzie on nadal wspierał REMIRA swoim doświadczeniem i wiedzą fachową, jako doradca.

Od czasu, kiedy w zeszłym roku firma REMIRA została przejęta większościowym pakietem od założyciela firmy Carstena Scherera przez jeden z funduszy niemieckich, nastąpiło wiele zmian. Firma przekształciła się w REMIRA Group i posiada w niej już nie tylko firmę REMIRA ale takie firmy, StatControl, Arvata, LOG:IT i TIA3. Teraz doszło do następnej zmiany na szczycie zarządczym firmy.

Thomas Sindermann przybył do REMIRA z pełnym entuzjazmem do produktu LogoMate. Ponad jedenaście lat wcześniej był odpowiedzialny za centralny dział logistyki, jako dyrektor zarządzający grupą Hagebau. Tam m.in. wdrożył rozwiązanie do zarządzania zapasami REMIRA LogoMate, zanim w 2009 roku przeniósł się do REMIRA jako partner zarządzający. Pełniąc funkcję prezesa zarządu, 52-letni dzisiaj szef odegrał decydującą rolę w pomyślnym rozwoju firmy. Jednym z jego kamieni milowych było założenie firmy Arivata GmbH, która umożliwia małym i średnim przedsiębiorstwom wejście w obszar profesjonalnego zarządzania zapasami. W 2018 roku zaangażował inwestora strategicznego i był odpowiedzialny za pozyskiwanie kolejnych dostawców specjalizujących się w łańcuchu dostaw. Pod kierownictwem Thomasa Sindermanna REMIRA rozwinęła się od dostawcy rozwiązań w zakresie zarządzania zapasami do jednej z wiodących grup przedsiębiorstw w zakresie rozwiązań dla obsługi łańcucha dostaw. Obecnie przekazuje kierownictwo firmy, która zatrudnia ponad 100 pracowników w czterech lokalizacjach w Dortmundzie, Ratyzbonie, Hamburgu i Augsburgu oraz planuje roczne obroty w wysokości 15 milionów euro, w ręce Stephana Unser, którego celem jest dalszy rozwój i reorientacja przedsiębiorstwa.

Doświadczony menedżer zostaje nowym dyrektorem generalnym

Dzięki Stephanowi Unserowi Grupa zyskała doświadczonego międzynarodowego menedżera i eksperta na stanowisku nowego dyrektora generalnego. Posiada on wieloletnie doświadczenie na czołowych stanowiskach – w firmach produkcyjnych oraz w branży usług i IT. Do jego zawodowych miejsc pracy należą Bang & Olufsen Deutschland GmbH, bulthaup GmbH & Co. KG, Märklin Holding GmbH i szwajcarska spółka DE SEDE AG. Ostatnio przez dziewięć lat był dyrektorem operacyjnym w dataglobal GmbH. „Stephan Unser jest sprawdzonym ekspertem w sprzedaży i marketingu. Ponadto posiada on ogromne doświadczenie w zakresie integracji i strukturyzacji przedsiębiorstw”, mówi Thomas Sindermann. „Stephan Unser jest dokładnie takim człowiekiem, jakiego Grupa REMIRA potrzebuje teraz. Jego profil doskonale wpisuje się w przyszłą orientację grupy”.

Kontynuacja rozwoju z szerszą reorientacją

Jako jeden z wiodących oferentów w segmencie Supply Chain Solutions grupa REMIRA postawiła sobie za zadanie wspieranie przedsiębiorstw handlowych i przemysłowych we wszystkich branżach produktami opartymi na sztucznej inteligencji i gotowymi do pracy w chmurze w celu optymalizacji ich łańcucha dostaw. Grupa firm wspiera użytkowników od planowania po realizację dostaw w całym tym łańcuchu. Portfolio produktów obejmuje rozwiązania do planowania sprzedaży i operacji, automatycznego tworzenia harmonogramów i optymalizacji zaopatrzenia, planowania produkcji i logistyki magazynowej. Ponadto grupa REMIRA łączy łańcuch dostaw z portalem dostawców oraz inteligentnymi systemami oprogramowania do sterowania i inwentaryzacji. Jako nowy prezes zarządu, Stephan Unser postawił sobie za cel dalsze propagowanie tworzenia sieci rozwiązań dla łańcucha dostaw oraz reorientację grupy przedsiębiorstw. „Bardzo cieszę się na to zadanie w REMIRA i chciałbym podziękować Thomasowi Sindermannowi za jego wspaniałą pracę w ciągu ostatnich jedenastu lat”, mówi Stephan Unser. „Teraz zrobimy kolejny krok, połączymy jeszcze bardziej nasze rozwiązania w łańcuchu dostaw, rozszerzając dalej portfolio produktów i tym samym jeszcze bardziej zwiększymy sukces ekonomiczny naszych klientów”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *